IP KAMERA AYARLARI

Teknik yardım için 0312 227 00 53 nolu telefondan veya panel üzerinden destek formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

IP Kamera aygıtından yayın alınabilmesi için aygıtın yayın yaptığı rtsp (H.264 desteklemelidir) uzantısı belirlenir. RTSP uzantısını ait bilgileri, aygıtın yönetim panelinden, ürün satıcısı firmadan yada markalara göre listeye bakarak öğrenilebilir.

Farklı bir yöntem olan ve onvif kameralar için geliştirilmiş uygulama ile de öğrenilebilir. Bu uygulamayı burayı tıklayarak indirebilirsiniz.

Not: OnVIF yazılımında yer alan kullanıcı adı(Name) ve parola(Password) kısmına Ip Kameraya ait kullanıcı adı ve parola girilmelidir.
Alt bölümde yer alan “Name, Location or Address” bölümüne Ip Kameranıza ait local ip adresinizi giriniz(Örnek olarak; 192.168.1.11)

 

ONVIF Ayarları

IP Kameraya ait yönetim panelinden internet upload hızınıza göre video görüntü ayarları yapılmalıdır. Örnek olarak internet bağlantınıza ait upload hızınız 250kbit – 512Kbit arasında ise IP Kamera video ayarlarından 512Kbit ve altını seçmelisiniz. HD yayınlar için upload hızınızın en az 2-4Mbps olmalıdır. Not: HD yayın satın aldığınızdan emin olun.

Örnek Hız Ayarları;

Ip Kameranın dışarıya açılabilmesi için 554 portunun açılması gerekmektedir. Bunun için modem ayarlarından 554 portunu Ip Kameraya ait olan iç ip numarasına NAT (yönlendirme) yapılması gerekmektedir.

Not: Birden fazla kamera dışarıya açılacak ise dış portları farklı ancak iç portlarının aynı olması gerekir.
Örnek olarak aşağıdaki yapılandırmayı inceleyiniz;

Birinci Kamera için Ayar

İkinci Kamera için Ayar

Ip Kamera ile ilgili tüm ayarlar tamamlandıktan sonra, Ip Kameranun yayına hazır olduğunu VLC player yardımı ile test edilmelidir.

UYARI: VLC player üzerinde kesik kesik yada görüntülerde donma oluyorsa, Ip Kameraya ait yönetim panelinden internet hızınıza göre ayar yapılması gerekmektedir. VLC üzerinde nasıl bir görüntü alınıyor ise Boltora üzerinden de aynı görüntü alınır.

VLC İndir

VLC Player Ağ Üzerinden Test Edilmesi;